Navigovať do servisuTurčianske Teplice, SNP 173Telefón+421 907 211 476 E-mailpozesky@gmail.com Otváracia dobaPo - Pia: 7:00 - 16:00 (obedná prestávka 11:30 - 12:30)
Geometria Hunter

Geometria Hunter

Používame najnovšiu geometriu americkej firmy HUNTER. Jedná sa o kamerovú 3D geometriu, ktorá zabezpečuje vysokú presnosť merania. Naša geometria HUNTER je najnovšia technológia merania všetkých parametrov geometrie vozidla s vysokou presnosťou merania. Firma Hunter je svetová jednotka a má patentované veľké množstvo softvérových riešení merania a nastavenia geometrie. Správne nastavnie geometrie kolies je jednou zo základných podmienok bezpečnej, komfortnej a vzhaldom k možnému nadmernému opotrebeniu pneumatík aj ekonomickej jazde.

Medzi hlavné prejavy zle nastavenej geometrie radíme:

  • nesúmerné opotrebenie pneumatík
  • zhoršené jazdné vlastnosti vozidla
  • ťahanie vozidla do strany
  • zle vystredený volant
  • "pískanie pneumatík" aj pri pomalom prejazde zákrutou

Kontaktujte nás

Na odstránenie týchto symptómov vykonávame nastavenie geometrie podľa hodnôt požadovaných výrobcom pre kokrétny model Vášho vozidla. Každému meraniu geometrie v našom servise predchádza nahustenie pneumatík na požadovanú hodnotu, zaťaženie vozidla podľa metodiky výrobcu a v neposlednom rade kontrola komponenotv riadenia a zavesenia kolies, ktoré majú výrazny vplyv na geometriu vozidla. V prípade ich poškodenia či nadmerného opotrebenia odporúčame zákaznikovi najskôr ich výmenu a následne nastavenie geometrie. Nastavenie geometrie vykonávame automaticky pri niektorých servisných úkonoch ako je napríklad výmena mechanizmu riadenia či iných komponentov riadenia, pri haváriach ktoré mohli spôsobiť poškodenie prvkov náprav.

Kedy sa robí geometria kolies?

Geometria kolies sa vykonáva vždy, keď sa menia pneumatiky z letných na zimné a naopak, keď vojdete do výmoľa na ceste, zídete zle obrubníky, prípadne keď jazdíte po nespevnených cestách. Najbežnejším príznakom, že je čas na nastavenie kolies geometriou je, ak máte rýchlo alebo nerovnomerne opotrebované pneumatiky alebo ak Vám vozidlo zaťahuje alebo sa odkláňa od priamej trasy. Ak spozorujete opísané príznaky, je nevyhnutné geometriu kolies vykonať.

Kontaktujte nás

Súhlasím, aby prevádzkovateľ spracúval moje osobné údaje v rozsahu uvedenom v kontaktnom formulári za účelom poskytnutia informácií týkajúcich sa vyššie uvedených servisných služieb. Ďalšie informácie ako spracúvame osobné údaje nájdete sekcii informácie o ochrane osobných údajov.